MOVEMBER POLSKA ZACHĘCA PANÓW DO BADAŃ

CH FORUM bierze udział w 6. edycji kampanii Movember Polska. Dzięki temu mężczyźni z Gliwic i okolic będą mogli w tym centrum 9 listopada (sobota, godz. 9:00 – 21:00 ) wykonać bezpłatnie w mobilnym gabinecie USG jąder oraz badanie PSA, czyli markera nowotworowego prostaty.

Wszystko pod hasłem przewodnim akcji: „Zrób to dla jaj”, której znakiem rozpoznawczym są… wąsy. Stąd też zbitka słowna movember (od ang. słów moustache – wąsy oraz November – listopad). Wąsy – trochę niemodny dziś symbol męskości – to tylko narzędzie do prowokowania rozmów o nowotworach jąder prostaty.

W najnowszej edycji ta prowokacja nabiera jednak nowego wymiaru – panowie bardzo różni, ale połączeni wspólnym pomysłem, występują wyłącznie w bokserkachskarpetkach klapkach. W ten sposób chcą zwrócić uwagę na siebie i pozytywny przekaz kampanii, który mówi o tym, że nowotwór wcześnie wykryty daje szanse na szybkie wyleczenie. Przedmioty te można zakupić i w ten sposób wesprzeć organizację badań.

Szóstą edycję akcji Movember Polska promują YouTuberzy – Cyber Marian Michał Bańka (z kanału Baniak Baniaka), prezenterzy telewizyjni Dandris Mateusz Jędraś, a także brązowy medalista tegorocznych Mistrzostw Świata w Streetliftingu, Juan Zumeta i wreszcie Michał Pałubski, który jest przykładem na to, że z męskim rakiem można wygrać.

 

Kliknij i pobierz informacje prasową