STO LAT POLSKO! NA BIAŁO I CZERWONO

W biało-czerwonym stylu, licznymi atrakcjami w CH FORUM świętować będziemy 100. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Część z Państwa, w odpowiedzi na nasz apel, udekoruje z tej okazji swoje witryny narodowymi barwami, a także zaoferuje okolicznościowe rabaty. Najemcom, którzy włączyli się w akcję bardzo dziękujemy.

10 listopada (sobota; gdyż niedziela jest dniem niehandlowym) świętowanie 100-lecia Niepodległej rozpoczniemy o godz. 11:11 – rodzinnymi warsztatami artystycznymi przy Biblioforum (2 p.). Zadaniem ich uczestników, w zamyśle organizatorów całych rodzin, będzie zilustrowanie znanych  cytatów o treści patriotycznej.

Niedługo później, bo w samo południe, na podium scenicznym (parter) rozpoczną się inne biało-czerwone warsztaty, które potrwają do godz. 19:00. Będzie można wykonać podczas nich różne akcesoria, np. kotyliony, które przydadzą się 11 listopada.

W CH FORUM nie zabraknie też muzyczno-tanecznych akcentów, za sprawą odświętnego występu Zespołu Pieśni i Tańca Uniwersytetu Śląskiego (podium sceniczne; godz. 16:00).

Podsumowaniem dnia, a dla niektórych jego największą atrakcją (o godz. 17:00), będzie spotkanie z Michałem Ogórkiem – dziennikarzem, felietonistą, satyrykiem. W charakterystyczny dla siebie, żartobliwy sposób, Michał Ogórek opowie między innymi o tym, jak w ostatnim stuleciu czciliśmy przywódców. To zresztą podtytuł jego książki „Sto lat”, którą autor wydał z okazji wielkiego, narodowego jubileuszu.

Sobotnią akcję przygotowaliśmy wspólnie z Miejską Biblioteką Publiczną w Gliwicach. Wydarzenia w CH FORUM są częścią miejskiej kampanii „Biało-czerwone Gliwice”.