PÓŁ ROKU Z NEUROEDUKACJĄ

Już w tym miesiącu ruszamy z nowym projektem edukacyjnym adresowanym do dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym. Realizujemy go we współpracy z Uniwersytetem Miedzypokoleniowym Mnemo Experts oraz Fabryką Wiedzy.

W ramach projektu co miesiąc – do czerwca – zapraszać będziemy na pasjonujące i rozwijające warsztaty. Podczas ok. 45-minutowego spotkania dzieci wejdą w świat neuroedukacji, zabawy i wyobraźni. Pogłębią swoją wiedzę w formie niezobowiązującej rozrywki. Będą świadkami  niezapomnianych eksperymentów oraz widowisk, wykorzystujących mnemotechniki, a także trening kreatywności i żonglowania.

Cykl ma dwa wiodące bloki zajęć: Lego We Do oraz Projekt Neuroedukacja. Warsztaty przeznaczone sa dla uczestników indywidualnych. Pierwsze warsztaty odbędą się już 15 lutego. Wstęp jest bezpłatny.

„Gwiazdą” premierowego bloku Lego We Do będzie łazik naukowy Milo. Jest on „delegowany” przez naukowców i inżynierów do badania miejsc, w które ludzie nie mogą dotrzeć.

Z kolei tematem przewodnim bloku Projekt Neuroedukacja są ,,Fakty i mity o mózgu”. Będzie to znakomita okazja do poszerzenia wiedzy z zakresu funkcjonowania mózgu, kształtowania umiejętności treningu pamięci i koncentracji. Uczestnicy będą mogli obalić najbardziej popularne mity dotyczące mózgu, oraz zapoznają się z treningiem żonglowania.

 

Daty kolejnych zajęć:  7 marca, 4 kwietnia9 maja oraz 6 czerwca.

 

Na warsztaty można zapisywać się poprzed punkt info pod numere telefonu: 32 335 73 00 lub pod mailem: klik@forumgliwice.pl.

 

 

Decyduje kolejność zgłoszeń bo maksymalna ilość dzieci podczas jednej sesji warsztatów wynosi 15 a więc ‘kto pierwszy ten lepszy’!

 

Regulamin warsztatów