NA ZADŁAWIENIA LIFE VAC

Co, jeśli Ty lub ktoś z Twoich bliskich się zadławi? Wtedy pomoże LifeVac – urządzenie ssące, opracowane w celu udrażniania dróg oddechowych u osoby zadławionej.

W CH FORUM dysponujemy trzema takimi zestawami: w punkcie informacyjnym (poziom 0), w pokoju pierwszej pomocy (poziom 0) oraz u ochrony obiektu (poziom +1).

W razie nagłego przypadku, gdy standardowy protokół pierwszej pomocy został zastosowany bez powodzenia, można z nich skorzystać, oczywiście bezpłatnie.

LifeVac jest urządzeniem nieinwazyjnym. Nie ma żadnego elementu, który musimy wprowadzić do jamy ustnej i dróg oddechowych. Nie powoduje uszkodzeń dziąseł, zębów, podniebienia lub języka.

LifeVac działa poprzez wytworzenie siły ssącej w celu wyeliminowania niedrożności dróg oddechowych. LifeVac został zaprojektowany z opatentowanym zaworem, który zapobiega wprowadzeniu przeszkód w dół dróg oddechowych. Powoduje to jednokierunkowe zasysanie ciał obcych.

Najważniejszą cechą LifeVac jest to, że został on opracowany w celu ratowania życia osoby dławiącej się nie tylko przez profesjonalistów, ale także przez osoby nie będące specjalistami, spoza środowiska ochrony zdrowia. Oznacza to, że LifeVac może być bezpiecznie stosowany przez każdego, kto zapozna się ze instrukcją obsługi urządzenia, która w zasadzie zawiera się jedynie w 3 prostych krokach –

Przyłóż – Przyciśnij – Pociągnij.

Z LifeVac w wielu krajach świata korzystają także specjaliści ze środowiska ochrony zdrowia – lekarze, pielęgniarki, ratownicy medyczni, a także strażacy, policjanci, ratownicy medyczni, górscy i wodni. 

W laboratoryjnych testach badań stwierdzono, że LifeVac generuje niemal 10 krotnie większe ciśnienie niż manewr Heimlicha oraz niemal 6 krotnie większe ciśnienie niż powstające podczas uciskania klatki piersiowej, przy czym nie stwarza zagrożenia złamania żeber lub innych uszkodzeń ciała i jest znacznie bardziej skuteczny w przypadku osób z całkowitą niedrożnością dróg oddechowych spowodowaną przez ciało obce. Skuteczność LiFeVac potwierdzają nie tylko specjalistyczne badania ale przede wszystkim stale rosnąca liczba osób, którym LifeVac uratował życie na całym świecie.