Festiwal "Ulicznicy" ponownie w Gliwicach

LATEM FORUM RZĄDZĄ ULICZNICY

Jeśli mamy lipiec, to na ulicach i placach Gliwic rządzą… „Ulicznicy”. Od wielu lat CH FORUM jest partnerem i zarazem jedną ze scen tego renomowanego festiwalu artystów trotuaru. Nie inaczej będzie w tym roku, gdyż objęliśmy mecenatem 13. edycję tego prestiżowego wydarzenia (6-28 lipca), Dzięki temu możemy u nas gościć festiwalowe atrakcje, ponownie w formule Objazdowego Domu Kultury. Profil zaplanowanych występów jest w tym roku bardzo  kabaretowy. Ze spragnionymi sztuki ulicznej widzami w CH FORUM spotkamy się już w piątek, 12 lipca, podczas Wieczoru Kabaretowego, którego gwiazdą będzie Kabaret CZESUAF z programem „Przyjęcie”.

Czesuaf to doświadczony, ale ciągle jeszcze młody kabaret z Poznania. Prezentujący inteligentny, niebanalny humor dla widzów na scenach całej Polski. Trzej fajni faceci i jedna fajna babka. Od 2002 roku grupa stworzyła kilkanaście autorskich programów komediowych, zdobyła nagrody na największych festiwalach kabaretowych i wystąpiła w najważniejszych realizacjach telewizyjnych. Najbardziej rozpoznawalne numery kabaretu to m.in. „Mowa nienawiści”, „Rośliny doniczkowe” i „Ferie w Zakopanem”.

W programie kolejnych piątkowych wieczorów: 

19 lipca: Wieczór Stand-Up – Gajda & Jachimek;

26 lipca: Wieczór Impro – Narwani z Kontekstu.

Miejscem wspomnianych atrakcji będzie Forum Inspirujących Spotkań (parter, d. CCC). Początek zawsze o godz. 19:00; wstęp wolny.

Dodatkowo naszą obecność na 13. Międzynarodowym Festiwalu Artystów Ulicy „Ulicznicy”  zaznaczymy Alejką FORUM w Parku Chopina. Będzie to miejsce kreatywnych, ale zarazem beztroskich zabaw dziecięcych, także zręcznościowych, w sąsiedztwie innych wydarzeń festiwalowych. Alejka FORUM działać będzie w festiwalowe soboty (6, 13, 20, 27 lipca) od godz. 14:00. Warto będzie zostać dwie godzinki, gdyż na godz. 16:00 zaplanowane są spektakle dla najmłodszych widzów.