WYMIANA CIEPŁA W CH FORUM
Każdy, kto ma w zimowej garderobie zbędną rzecz, może ją teraz powiesić na specjalnym wieszaku, który stanął przy Centrum Handlowym FORUM w Gliwicach (ul. Lipowa 1). To element akcji społecznej „Wymiana ciepła”, którą gliwiccy organizatorzy wspierają osoby uboższe.
Specjalnie oznakowany wieszak znajduje się przed jednym z wejść – na terenie funkcjonującego latem parkingu rowerowego. Jest on teraz miejscem nietypowej wymiany – wymiany ciepła. Ciepłem są w tym przypadku zimowa kurtka czy płaszcz, gruby sweter i polar. Również czapka, szalik i rękawiczki. Na wieszaku każdy mieszkaniec Gliwic może zostawić coś, co przyda się tym, którzy marzną. Akcja skończy się, gdy mrozy zelżeją, a śnieg stopnieje.
Pomysł do Polski przywędrował z Budapesztu, a jego idea jest bardzo prosta i bardzo szybko rozprzestrzeniła się po całym kraju. Za inicjatywę w Gliwicach odpowiedzialne są dwie lokalne organizacje – Stowarzyszenie Przed Siebie oraz Stowarzyszenie Melina. CH FORUM chętnie z nimi współpracuje przy nadarzających się okazjach.
O przedsięwzięciu więcej można poczytać na portalu społecznościowym Facebook – na profilu www.facebook.com/wymianaciepla

Kliknij i pobierz materiał prasowy