Dziesięć ławek w kształcie otwartych książek przykuwa uwagę w gliwickim CH FORUM. Można na nich usiąść, poczytać, a przy okazji zostawić w specjalnych kartonach własne, przeczytane już książki. Trafią one do gliwickiego Szpitala nr 4. Wszystko to dzieje się w ramach akcji Zaczytane Ławki, która promuje czytelnictwo. W CH FORUM kampania potrwa do 23 listopada.

Ławki, które stanęły na pasażu CH FORUM zaprojektowali artyści aktorzy. Projekty inspirowane sztuką noszą intrygujące nazwy. Możemy na przykład usiąść na Ławce Niezapomnianego Dzieciństwa Marty Ostrowskiej, Ławce Malina Cud Dziewczyna Kasi Pakosińskiej, czy też Ławce Profesorka Nerwosolka pomysłu Tadeusza Baranowskiego.

W ramach akcji dystrybuowane są bezpłatne audiobooki w formie kodu QR – przy każdej ławce

jest do pobrania jedna lektura.

Jak podkreślają pomysłodawcy tej niezwykłej ekspozycji, jej celem jest przede wszystkim promocja czytelnictwa i edukacja społeczna w tym zakresie. To misja fundacji Zaczytani.org, która jest organizatorem akcji i partnerem CH FORUM.

Ale przedsięwzięcie ma również akcent pomocowy, angażujący mieszkańców. Teraz każdy może przynieść do CH FORUM własną, przeczytaną już książkę i zostawić ją w specjalnym kartonowym pudle przy którejś z ławek. Zebrane egzemplarze trafią do miejscowego Szpitala Nr 4.

Wystawa w CH FORUM będzie dostępna do 23 listopada. Towarzyszyć jej będą wydarzenia czytelnicze, takie jak: spotkanie z Zaczytanym Ambasadoremfoto-budka oraz interaktywny teatrzyk warsztaty plastyczne.

 

Kliknij i pobierz informację prasową