LUFCIK DLA CIUT STARSZYCH I… HERBATA
CH FORUM zaprasza w sobotę, 29 kwietnia, o godz. 17:00 na spektakl kolektywu Lufcik na Korbkę i jego przyjaciół. Na Scenie FORUM rozegra się groteskowy, nieco surrealistyczny i wyjątkowo dobrze zagrany monodram „Pamiętnik Wendy”.
Ten spektakl, adresowany do dorosłych i młodzieży od lat 15, w dużym uproszczeniu można nazwać „romantycznym kryminałem”. Tragizm miesza się z komizmem i rzeczywistością.
Wielowarstwowy świat kreowany przez Katarzynę Łyczkowską, aktorkę kolektywu Lufcik na Korbkę, to świeży powiew młodego, niezależnego teatru. Są momenty, gdy „Pamiętnik Wendy” oscyluje na granicy absurdu, zapętlając czas i chwytając widza w oniryczną pułapkę. Specyficzna narracja, język i styl zadziwiają, ale jednocześnie fascynują, zaś w sercu narasta frustracja, bo gdzie, u licha, jest ta Wendy?!
Całości dopełnia muzyka, stworzona przez Andrzeja Teofila, grającego na akordeonie. Nastrojowa i wzruszająca.
Po spektaklu (ok. godz. 18:00) odbędą się warsztaty dla dorosłych. Tym razem będą one związane z tematyką herbaty. Kultowa herbaciarnia Czajnik zaprosi na wycieczkę przybliżającą samą roślinę i przygotowany z niej napój. Omówione zostaną rodzaje herbaty, techniki oraz miejsca ich wytwarzania, sposoby prawidłowego zaparzenia oraz sposoby przygotowania w formie napojów narodowych w różnych krajach, a także kultura herbaciana na świecie. Sporo miejsca poświęcimy właściwościom prozdrowotnym herbaty.
Do zobaczenia w na Scenie Forum (1 piętro). Wstęp wolny.

Kliknij i pobierz materiał prasowy