Roboty mają się dobrze i od 19 czerwca (piątek) znów będzie można podziwiać ich ogromne możli- wości w gliwickim CH FORUM (poziom +1). Mowa o ROBOPARKU – międzynarodowej, interaktywnej wystawie robotów dla całej rodziny i wielkim hicie dla fanów najnowszych technologii. Wystawa po raz pierwszy gości w Gliwicach i na Górnym Śląsku. Będzie czynna do 2 sierpnia, także w niedziele niehandlowe. Dla zdrowia i komfortu zwiedzających organizatorzy zastosowali wszelkie możliwe środki ochrony przeciwwirusowej.

Premiera wystawy w CH FORUM odbyła się w kwietniu, lecz po kilku dniach musiano ją przerwać z uwagi na sytuację epidemiczną w kraju.
Odwiedzający wystawę wejdą w interakcję z 70 unikalnymi robotami z całego świata, które wcześniej prezentowano na prestiżowych imprezach high-tech w Las Vegas, Berlinie i Pekinie. Przekonają się tak- że, jak może wyglądać przyszłość dzielona z inteligentnymi maszynami i sztuczną inteligencją (AI).
Podczas wydarzenia będzie można odwiedzić osiem stref wirtualnej rzeczywistości, w których każdy będzie mógł przejechać się kolejką górską, zwiedzić dno oceanu, a nawet podnieść helikopter za po- mocą siły umysłu. Prezentowany jest także teatr robotów, a kawę zaserwuje robotbarista. Będą też zawody robotów: robosumo, robofutbol i roboboks.
Zwiedzający obejrzą tańczące błyskawice w unikalnym „Tesla-show”, a dopełnieniem wszystkiego bę- dzie wyjątkowy pokaz hologramów.
Chętni – nie tylko fani sagi Gwiezdnych Wojen – zmierzą się w pojedynku na miecze świetlne rycerzy Jedi, a nawet będą mogli zostać… przyjacielem całej armii humanoidalnych robotów ostatniej generacji.
To jednak nie wszystko. Zwiedzający posterują dronami, pokierują robotami ruchem ręki, głowy, a nawet uśmiechem. Co godzinę będzie można wziąć udział w bezpłatnej wycieczce, podczas której przewodnik opowie o każdym robocie, jego unikalnych możliwościach i zastosowaniach w życiu co- dziennym.
Ponadto, podczas trzech warsztatów, dzieci będą mogły złożyć kostium robota, rysować piórami 3D, a nawet stworzyć własnego robota.

Sukces i doświadczenia z wystawy w innych krajach potwierdziły, że nie tylko dzieci chcą zanurzyć się w wirtualnej rzeczywistości, porozmawiać z robotami czy zobaczyć prace legendarnego fizyka – Nikoli Tesli. Również dorośli są bardzo ciekawi technologicznych eksponatów i potrafią spędzić na wystawie ROBOPARK, wraz ze swoimi pociechami, nawet kilka godzin. Tym bardziej, że nie ma ograniczeń wie- kowych, ani też czasowych w jej zwiedzaniu.
Aby wejść w fantastyczny świat robotów, wystarczy kupić bilet na wystawę. Najlepiej poprzez stronę internetową https://robo-park.pl/gliwice/. Ale można także w kasie przed wejściem na wystawę.

ROBOPARK – OCHRONA PRZED COVID-19

W trosce o zdrowie i komfort gości wystawy, organizatorzy podjęli wszelkie możliwe środki ostroż- ności epidemicznej:

 pracownicy pracują w maskach i rękawiczkach oraz dezynfekują ręce;

 blaty kasowe i kasy, klamki oraz stoły są dezynfekowane co 2 godziny;

 okulary wirtualnej rzeczywistości, pady i inne przedmioty osobistego użytku są dezynfekowane po każdym użyciu;

 wszystkie roboty są dezynfekowane dwa razy dziennie;

 na wystawie są dostępne płyny do dezynfekcji rąk;

 jednoczesna liczba odwiedzających jest ściśle regulowana;

 istnieje możliwość skorzystania z usługi rezerwacji czasu zwiedzenia wystawy;

 obsada personelu została ograniczona do minimum;

 na podłodze są linie ograniczające w celu zachowania odległości między osobami zwiedzającymi.

 

Kliknij i pobierz informacje prasową