OTWARCIE MIĘDZYNARODOWEJ WYSTAWY ROBOTÓW W CH FORUM GLIWICE

ROBOPARK to międzynarodowa, interaktywna wystawa robotów dla całej rodziny i wielki hit dla f a- nów najnowszych technologii. Od dziś jest już otwarta w gliwickim CH FORUM (poziom +1). Wystawa po raz pierwszy gości w Gliwicach i na Górnym Śląsku. Będzie czynna do 14 kwietnia, także w nie- dziele niehandlowe.

Odwiedzający wystawę wejdą w interakcję z 70 unikalnymi robotami z całego świata, które wcześniej prezentowano na prestiżowych imprezach high-tech w Las Vegas, Berlinie i Pekinie. Przekonają się tak- że, jak może wyglądać przyszłość dzielona z inteligentnymi maszynami i sztuczną inteligencją (AI).
Podczas wydarzenia będzie można odwiedzić osiem stref wirtualnej rzeczywistości, w których każdy będzie mógł przejechać się kolejką górską, zwiedzić dno oceanu, a nawet podnieść helikopter za po- mocą siły umysłu. Prezentowany jest także teatr robotów, a kawę zaserwuje robotbarista. Będą też zawody robotów: robosumo, robofutbol i roboboks.
Zwiedzający obejrzą tańczące błyskawice w unikalnym „Tesla-show”, a dopełnieniem wszystkiego bę- dzie wyjątkowy pokaz hologramów.
Chętni – nie tylko fani sagi Gwiezdnych Wojen – zmierzą się w pojedynku na miecze świetlne rycerzy Jedi, a nawet będą mogli zostać… przyjacielem całej armii humanoidalnych robotów ostatniej generacji.
To jednak nie wszystko. Zwiedzający posterują dronami, pokierują robotami ruchem ręki, głowy, a nawet uśmiechem. Co godzinę będzie można wziąć udział w bezpłatnej wycieczce, podczas której przewodnik opowie o każdym robocie, jego unikalnych możliwościach i zastosowaniach w życiu co- dziennym.
Ponadto, podczas trzech warsztatów, dzieci będą mogły złożyć kostium robota, rysować piórami 3D, a nawet stworzyć własnego robota.
Sukces i doświadczenia z wystawy w innych krajach potwierdziły, że nie tylko dzieci chcą zanurzyć się w wirtualnej rzeczywistości, porozmawiać z robotami czy zobaczyć prace legendarnego fizyka – Nikoli Tesli. Również dorośli są bardzo ciekawi technologicznych eksponatów i potrafią spędzić na wystawie ROBOPARK, wraz ze swoimi pociechami, nawet kilka godzin. Tym bardziej, że nie ma ograniczeń wie- kowych, ani też czasowych w jej zwiedzaniu.

 

Kliknij i pobierz informację prasową