CH FORUM GLIWICE PRZYGOTOWUJE SIĘ DO ZMIAN W PRZEPISACH

Będą czynne kino, inne miejsca rozrywki, a także niektóre restauracje i kawiarnie – zapowiada dyrekcja gliwickiego CH FORUM. I podkreśla, że w praktyce będzie podobnie, jak już teraz jest w dni ustawowo wolne od pracy. Godziny handlu nieco zmieni hipermarket Carrefour.

W dni świąt religijnych i państwowych, a od 1 marca także w niektóre niedziele, obowiązywać będzie zakaz handlu. To jednak nie oznacza, że centra handlowe będą nieczynne. Otworzą się zwłaszcza te, w których oprócz handlu obecne są inne funkcje, w tym usługi i rozrywka. Tak jest m.in. w gliwickim FORUM, gdzie działa m.in. 13-salowe kino Cinema City. Będzie ono czynne bez względu na nowe przepisy.

To samo dotyczy salonu rzeczywistości wirtualnej ZENonVR, a także strefy wspólnej pracy, zwanej coworkingiem. W niedziele wolne od handlu otworzą się także niektóre kawiarnie i restauracje, w tym m.in. KFC, McDonald’s i Mount Blanc.

Nowe zasady skłoniły hipermarket Carrefour do wydłużenia godzin pracy, aby umożliwić klientom większą dostępność sklepu. Od 1 marca Carrefour w CH FORUM od poniedziałku do czwartku będzie czynny od godz. 7:00 do 22:00, a w piątki i soboty od godz. 7:00 do 23:00. W niedziele handlowe nic się nie zmieni – hipermarket czynny będzie od godz. 9:00 do 21:00.

 

Kliknij i pobierz materiał prasowy