Męskie trendy ślubne

Lato to czas beztroski, zabawy i… uroczystości ślubnych. Idealny męski strój na tę okazję (niezależnie od tego, czy jesteś Panem Młodym, świadkiem, czy też gościem weselnym) musi być szykowny, elegancki, a czasem wręcz dostojny. Tak wystrojony mężczyzna zdobędzie serce nie tylko Pani Młodej, ale i wszystkich kobiet uczestniczących w ceremonii zaślubin oraz przyjęciu weselnym!

Klasyka bieli

Ślub jest tą okolicznością, kiedy Pan Młody zdecydowanie wybiera klasyczną koszulę. Śnieżnobiała idealnie będzie się komponowała z bielą sukni ślubnej Panny Młodej oraz będzie doskonale kontrastowała z czernią, granatem, szarością lub kolorem bordo garnituru i dodatków. 

Natomiast świadek czy gość weselny może pozwolić sobie na różne kolory i wzory koszul – ważne, by zachować elegancki styl i sznyt.

Męski ubiór ślubny niejedno ma imię

Współcześnie mężczyźni mogą wybierać pomiędzy rożnymi rodzajami ubioru ślubnego: od garniturów dwurzędowych, garnituru wizytowego z kamizelką, smokingu ślubnego, czy z dawna strollera lub fraku.

Ważne, by styl był odpowiednio dobrany do danego Pana, tak by w ten wyjątkowy dzień czuł się on nieskrępowany. Istotna bowiem jest swoboda ruchów i ich gracja, przy zachowaniu stosownego szyku i elegancji – pamiętajmy, że wesele to głównie taniec i duża dawka ruchu!

Dodatki wieńczą dzieło  

Strój ślubny to jednak nie tylko garnitur i koszula, lecz również dodatki, które mają naprawdę duże znaczenie – mogą podkreślać klasyczny charakter stroju lub też wręcz przeciwnie: dodawać mu indywidualnych smaczków. 

Do wyboru mamy kilka elementów, które powinny być ze sobą spójne: mucha lub krawat, poszetka, spinki do mankietów. Niemniej ważne jest wreszcie wygodne, acz eleganckie obuwie. 

***

Planując ten jakże ważny dzień w życiu weź pod uwagę ofertę salonów mody męskiej w FORUM – odnajdziesz w nich wspomnianą klasykę oraz współczesną swobodę połączoną z wiecznie żywym szykiem i elegancją. Poniżej prezentujemy kilka inspiracji wprost z naszych sklepów.