Męska moda na karnawałową imprezę

Wybierasz się na karnawałowe przyjęcie i zastanawiasz się, co ubrać? Spokojnie, dzięki naszemu poradnikowi z pewnością wyróżnisz się dobrym stylem! Niezależnie od tego, czy wybierasz się na domówkę do znajomych, czy na eleganckie przyjęcie w sali bankietowej!

Smokingi, garnitury

Najpopularniejszym ubraniem na karnawałowe imprezy jest garnitur. Z reguły w naszych szafach goszczą komplety w bardziej stonowanych odcieniach, wśród których niekwestionowaną królową jest czerń. Klasyka zawsze się sprawdza, jednak w karnawale możesz sięgnąć po nieco mniej oczywiste kolory. Dobrym wyborem może być bordo – garnitury w tym kolorze znajdziesz m.in. w salonie Giacomo Conti. Jeżeli jednak nie czujesz, że na taki krok jeszcze za wcześnie, możesz postawić na bardziej klasyczny granat. Garnitury w tym kolorze znajdziesz m.in. w sklepie Adriano Calitri. Na wyjątkowo eleganckie przyjęcia karnawałowe warto założyć smoking od  – mężczyzna w takim stroju zawsze zrobi oszałamiające wrażenie! Na mniej oficjalne okazje dobrze zaprezentuje się sama marynarka, należy jednak zwrócić uwagę na odpowiedni dobór pozostałych elementów ubioru.

Koszule

Pamiętaj, że wszystko zależy od okazji! Bardziej formalne przyjęcia wymagają od nas pewnej zachowawczości, dlatego zawsze najlepiej zaprezentujemy się na nich w białej lub błękitnej koszuli. Na niezobowiązującą domówkę u przyjaciół ubierz koszulę w kolorowe wzory od Wólczanki, które idealnie sprawdzą się na luźnej imprezie w doborowym towarzystwie.

Muchy, krawaty i inne akcesoria

Odpowiedni dobór tych elementów ma duże znaczenie dla całości naszej stylizacji. Do smokingu zawsze zakładamy muchę. W innych sytuacjach wybieramy ją wówczas, gdy chcemy zaprezentować się jako mężczyźni o oryginalnym, wyszukanym guście. Pamiętajmy jednak, że mucha nie jest dla każdego – ponieważ optycznie poszerza twarz, panowie o większej tuszy powinni z niej zrezygnować. Podobnie, jak przy wcześniejszych elementach ubioru, tak przy wyborze krawatu lub muchy w karnawale warto pozwolić sobie na nieco ekstrawagancji. Jeżeli zazwyczaj ograniczamy się do bardziej stonowanych kolorów, teraz wybierzmy kolorowe wzory – idealnie spiszą się kolorowe kwiaty (krawat od Adriano Calitri), flamingi (Recman) czy wyjątkowo imprezowe motywy na krawatach od Vistuli.

Dobierając akcesoria do naszej karnawałowej stylizacji, nie zapominajmy o innych akcesoriach. Chcesz się  wyróżnić? Zamiast paska wybierz szelki. Chcesz zaprezentować się jako mężczyzna z klasą? Zepnij rękawy koszuli eleganckimi spinkami do mankietów!

Obuwie

Jeżeli cały wieczór planujemy spędzić na parkiecie, koniecznie wybierzcie odpowiednie obuwie! Pamiętajcie, że na karnawałowej imprezie musi ono spełnić dwie funkcje: zapewnić wygodę podczas tańca i dobrze wyglądać. Buty, które zagwarantują Ci jedno i drugie, znajdziesz m.in. w sklepach Adriano Calitri, Recman i Vistula

 

Podane ceny produktów obowiązują na dzień 31.01.2020 r.