Maj się mai gościnnością europejskich miast

Podróż do najpiękniejszych destynacji starego kontynentu jest fantastycznym pomysłem na wypoczynek zarówno w długi weekend majowy, jak i w pozostałych terminach tego miesiąca. Wiosenny czar miast pełnych bogatej historii oraz kultury, możliwość spacerów tętniącymi światowym życiem ulicami, poznawanie kuchni, języka, czy też gościnności rodzimych mieszkańców pozostanie w pamięci niejednego turysty. Poniżej prezentujmy propozycje wyjazdowe dostępne w biurach podróży CH FORUM.

Wiedeń i Budapeszt – Perły Dunaju dla wygodnych

Wycieczka objazdowa, podczas której można zobaczyć niejedną, lecz dwie stolice europejskich krajów – to opcja nie tylko dla wygodnych, ale i dla głodnych intensywnych przeżyć turystycznych. Panorama Budapesztu oglądana podczas rejsu statkiem, a w tym słynny budynek parlamentu i Wzgórze Zamkowe, piwnice winne z doskonałymi węgierskimi trunkami, wiedeńska starówka i pełne przepychu ulice, a także letnia rezydencja cesarska Schoenbrunn z malowniczymi ogrodami stanowią niezaprzeczalnie atrakcyjne propozycje na majowy długi weekend. Warto zbudować swój własny pomost między przeszłością a teraźniejszością, wsłuchując się w melodie walców Straussa, jedząc tort Sachera czy też pijąc węgierskie wina w jednej z modernistycznie urządzonych restauracji w przepięknym Wiedniu lub Budapeszcie.

Do Wiednia i Budapesztu wyjedziecie z Biurem Podróży RAINBOW, wyjazd z Katowic, termin od 2.05. do 6.05.2019 r.

Mediolan – Wielka Sztuka i Wielka Moda dla obywateli świata

Inną propozycją jest city break do Mediolanu. Miasto to znane jest głównie z wykwintnej kultury i sztuki, a także funkcjonuje w świadomości wielu z nas jako stolica europejskiej i światowej mody. Plany zwiedzania włoskich galerii, muzeów i kościołów, spacery po wielkomiejskich deptakach i szalone zakupy to oferta wręcz nie do odrzucenia! Trzecia co do wielkości katedra w Europie Duomo di Milano, najsłynniejsza na świecie opera La Scala czy zwiedzanie eleganckiej Gallerii Vittorio Emanuele wprowadzą w cudowny nastrój niejednego kosmopolitę. Dla miłośników sztuki przewidziane są dodatkowo niezapomniane chwile w Castello Sforzesco – XV-wiecznej twierdzy i rezydencji rodziny Sforzów oraz wizyta w kościele Santa Maria Della Grazie, gdzie napawać się można malowidłem ściennym „Ostatnia wieczerza” Leonarda da Vinci. Zdecydowanie trzeba się skusić na ten wyjątkowy pobyt w Mediolanie. Powodów, by tam być i poczuć się prawdziwym obywatelem świata jest bez liku. Buon viaggio!

Do Mediolanu wylecicie z Biurem Podróży ITAKA, wylot z Katowic, termin od 18.05 do 21.05.2019 r.

Barcelona – zwiedzanie i wypoczynek dla spragnionych lata

Połączenie wycieczek objazdowych i wakacyjnego wypoczynku to oferta dla tych, którzy chcą spędzić niezapomniany urlop w ciepłej, słonecznej Hiszpanii jeszcze w maju. Zwiedzanie Montserrat, Barcelony, Tossy de Mar i Girony, a do tego wypoczynek w nadmorskim zaciszu hotelowym w Katalonii. Czegóż można chcieć więcej! Przepiękny znajdujący się na skałach benedyktyński klasztor z muzeum pełnym dzieł sztuki Picassa, Dalego czy też Moneta, Barcelona ze światowej klasy projektami Gaudiego, budowaną od ponad 100 lat Sagradą Familią, urok starożytnej wioski Tossa de Mar oraz historycznego miasta Girony wprawi w zachwyt każdego turystę. Wymarzony odpoczynek w przyhotelowym basenie lub nadmorskiej plaży z widokiem na cudne wybrzeże zrelaksuje z kolei wszystkich pragnących doznania zarówno spokoju, jak i tych szukających wieczornych lub nocnych rozrywek. Naprawdę warto!

Do Hiszpanii wylecicie z Biurem Podróży TUI, wyloty z Warszawy w każdą sobotę od 11.05 do 25.05.2019 r.