Gdzie wyjechać na narty?

Chcecie wybrać się na narty, ale wciąż nie wiecie, jaki kierunek wybrać? Biuro podróży TUI ma dla Was szeroką ofertę pobytów w całej Europie! Na szczególną uwagę zasługują w tym roku włoskie Alpy!

W tym roku biuro podróży TUI zaprasza na narty na Słowację, do Austrii, Szwajcarii i wielu innych europejskich regionów. Jeżeli jednak nie chcecie martwić się dojazdem na miejsce, koniecznie wybierzcie włoską dolinę Val di Sole – cena wyjazdu do alpejskiej Doliny Słońca obejmuje m.in. lot samolotem z Warszawy i transfer do miejsca docelowego!

Val di Sole to jeden z najpopularniejszych zimowych włoskich regionów, położony w samym sercu Dolomitów! Oprócz świetnie przygotowanych tras narciarskich i innych atrakcji, można tu też zawsze liczyć na piękną, słoneczną pogodę! Idealne szlaki znajdą tu dla siebie zarówno doświadczeni, jak i początkujący fani nart i snowboardu!

Jazda na stoku

Co czeka w Val di Sole na narciarzy i snowboardzistów? Ponad 290 km tras zjazdowych i 115 wyciągów. Co ważne, opady śniegu w Dolinie Słońca są największe ze wszystkich alpejskich dolin, dlatego zawsze można tu liczyć na świetne warunki. Baza noclegowa jest tu rozmieszczona w malowniczych, małych miasteczkach o pięknej architekturze nawiązującej do otoczenia.

Val di Sole to także świetne miejsce dla narciarzy biegowych. Łączna długość tras to ok. 55 km, ale czekają tu na nich również dobrze wyposażone wypożyczalnie sprzętu, szatnie oraz certyfikowani instruktorzy, którzy chętnie świadczą swoje usługi.

Na terenie całej doliny w sezonie zimowym kursują skibusy, które dowożą turystów do najlepszych ośrodków narciarskich, dzięki czemu nie musimy przejmować się parkingami. Do najpopularniejszych ośrodków należą: Marilleva, Folgarida, Passo Tonale z lodowcem Presena i Madonna di Campiglio.

Dodatkowe atrakcje

Będąc w Val di Sole, należy koniecznie spróbować lokalnych przysmaków! Wśród nich na szczególną uwagę zasługuje bresaola – ta przepyszna wędlina, przygotowywana z mięsa wołowego jest prawdziwą dumą tego regionu.

Kto ma ochotę napić się czegoś mocniejszego, powinien spróbować grappę. Alkohol ten wyrabiany jest podczas destylacji skórek, pestek i gałązek winogron, pozostałych po produkcji wina.

Dokąd polecieć?

Biuro podróży TUI proponuje Państwu kilka turnusów w różnych lokalizacjach, w atrakcyjnych cenach:

  • Marilleva (hotel Marilleva 1400), termin: 11-18 stycznia 2020 r., cena za osobę: 2149 zł*
  • Marilleva (hotel Sole Alto), termin: 18-25 stycznia 2020 r., cena za osobę: 1909 zł*
  • Dimaro (hotel Monclassico), termin: 25 stycznia – 1 lutego 2020 r., cena za osobę: 1719 zł*
  • Cogolo di Pejo (hotel Parco dello Stevio), termin: 1-8 lutego 2020 r., cena za osobę: 2559 zł*
  • Dimaro (hotel Vittoria), termin: 22-29 lutego 2020 r., cena za osobę: 1899 zł*
  • Marilleva (hotel Solaria), termin: 29 lutego – 7 marca 2020 r., cena za osobę: 2249 zł

 

* Szczegóły w biurze podróży TUI w CH Forum Gliwice.

 

Cena zawiera: przeloty, transfer z lotniska do hotelu oraz z hotelu na lotnisko w drodze powrotnej, zakwaterowanie, wyżywienie odpowiednio do wybranej formy wyżywienia, a także opiekę poprzez 24-godzinny TUI Service Center.

Informacje dotyczące bagażu:

– bagaż rejestrowany: w cenie (do 15 kg o wymiarach nie przekraczających 80x120x100 cm)

– bagaż podręczny: w cenie (do 5 kg, o wymiarach nie przekraczających 55x40x20 cm)

– bagaż narciarski: za opłatą (do 10 kg, o wymiarach nieprzekraczających 170x40x20 cm, np. pojedynczy zestaw nart + kije lub deska snowboardowa, rezerwacja pod numerem telefonu 22 255 04 02)

– bagaż dziecka do 2 roku życia: w cenie (do 5 kg, tylko bagaż podręczny)

Wciąż zastanawiasz się, gdzie wybrać się na narty? W tym roku postaw na Val di Sole!