Bezpieczna podróż z pupilem

Wielu z nas nie wyobraża sobie wypoczynku bez towarzystwa ukochanego psa lub kota. Trzeba się wówczas zatroszczyć o bezpieczny transport naszego czworonoga! Poniżej przedstawiamy kilka rozwiązań dostępnych w sklepie zoologicznym „Zoo Afryka”, które uczynią wspólną podróż spokojną i komfortową.

Transportery 

Najczęstszym rozwiązaniem są transportery, ułatwiające podróż zarówno samochodem, jak i innymi środkami komunikacji. Dotyczy to głównie mniejszych psów, kotów i innych drobnych zwierząt. Transportery marki Trixie, znajdujące się w ofercie sklepu Zooafryka, oprócz zapewnienia pupilowi podstawowych wygód, posiadają także kilka udogodnień dla właścicieli. Wszystkie modele wyposażone są w uchwyty umożliwiające przymocowanie pasami do siedzenia samochodowego. Transporter Capri 2 posiada dodatkowo schowek na dokumenty lub smakołyki. Największy model, Capri 3, ma także możliwość przyczepienia kółek, dzięki czemu można ciągnąć go po ziemi jak walizkę.

Szelki samochodowe

Tym, którzy i chcą zapewnić swoim ulubieńcom więcej swobody, polecamy specjalne szelki marki Trixie. Dołączona do nich smycz zakończona jest zatrzaskiem, wpinanym w miejsce zwykłych pasów samochodowych. Dla bezpieczeństwa wszystkich podróżnych, nasz pupil powinien podróżować z tyłu pojazdu. W sklepie „Zoo Afryka” można kupić szelki samochodowe zarówno dla psów, jak i kotów!

Pamiętajmy, że zabezpieczenie zwierzaka na czas podróży to prawny obowiązek każdego właściciela, którego niespełnienie może skutkować mandatem.

Na upały

Podczas wakacyjnych wyjazdów nie możemy zapomnieć nawadnianiu naszego zwierzaka! By móc w każdej chwili zaspokoić pragnienie naszego ulubieńca, warto mieć ze sobą butelkę podróżną firmy Trixie. Dostępna w różnych rozmiarach, jest odpowiednia dla kotów i mniejszych psów. Posiadaczom większych psów polecamy miski tej samej marki, wykonane ze specjalnego silikonu. Elastyczny materiał umożliwia złożenia naczynia w płaskie kółko, dzięki czemu zajmuje mniej miejsca w samochodzie.

W trakcie wakacyjnych podróży pamiętajmy, że w czasie upałów nie można zostawiać zwierzaków samych, zamkniętych w samochodach!

Informujemy także, że w okresie letnim pod CH Forum na właścicieli zwierząt czekają miski z wodą dla ich czworonogów.