CH FORUM ŻYJE PIŁKĄ

Cały świat żyje piłką nożną, CH FORUM także. I zaprasza na futbolowy piątek (22 czerwca). Będzie okazja zdobyć którąś ze 120 oryginalnych piłek z autografami byłych lub obecnych kadrowiczów (Piszczka, Kosowskiego, Wilczka i Fabiańskiego), a przy okazji pomóc gliwickiemu Hospicjum. Dla tych, którzy marzą o piłkarskiej karierze, atrakcją będą pokazowe treningi. Poprowadzą je szkoleniowcy z 4 klubów i akademii piłkarskich. W CH FORUM przebieg mundialu kibice mogą śledzić w dedykowanej im strefie.

Strefa kibica w gliwickim centrum jest zlokalizowana w strefie restauracyjnej (poziom +1)i będzie działać do końca mistrzostw. Tymczasem już w najbliższy piątek uwaga wszystkich skierowana będzie na specjalnie urządzone boisko o wymiarach 6 x 9 m. Będzie ono areną wyjątkowego wydarzenia piłkarskiego, mającego jednocześnie przesłanie charytatywne.

Ten „mecz” w CH FORUM rozpocznie się o godzinie 12:00 i potrwa aż do godz. 20:00. Co godzinę będą licytowane piłki z autografami, a dochód z licytacji zasili konto gliwickiego Hospicjum. Piłki będzie można również zdobyć w konkursach z nagrodami. Piłkarskiej zabawie sprzyja nie tylko trwający w Rosji mundial, lecz także rozpoczynające się w piątek wakacje. Dlatego też organizatorzy liczą na udział dzieci i młodzieży, do których także są adresowane futbolowe atrakcje w CH FORUM.

W programie są m.in. treningi piłki nożnej dla dzieci w wieku 6-10 lat, zaś starsi rozegrają między sobą turniej. Ponadto na telebimie będą wyświetlane filmiki szkoleniowe uczące świadomej gry w piłkę i popularyzujące tę dyscyplinę wśród młodych.

Impreza w CH FORUM to świetna okazja do nauczenia się podstaw piłki nożnej od wykwalifikowanych trenerów, w tym Krzysztofa Szumskiego – trenera Mobilnej Akademii Młodych Orłów PZPN. Profesjonalne podejście do szkolenia przyszłych gwiazd futbolu gwarantują również sportowi partnerzy piątkowej akcji: Stowarzyszenie GKS Piast (poprowadzą trening o godz. 12:00), Akademia Piłki Nożnej z Knurowa (godz. 16:00), Akademia Piłkarska Team (godz. 18:00) oraz Piłkomania Rachowice (godz. 14:00). W akcji weźmie udział przedstawiciel Polskiego Związku Piłki Nożnej Łukasz Nieużyła – specjalista ds. rozwoju piłki amatorskiej w woj. śląskim.

Wydarzeniu partneruje także Mercedes-Benz Inter-Car.

Kliknij i pobierz materiał prasowy