Jeszcze do piątku (23 listopada) w gliwickim CH FORUM można usiąść na którejś z dziesięciu ławek w kształcie otwartych książek. To część akcji Zaczytane Ławki, która dla gliwickiego centrum jest również pretekstem do współpracy ze Szpitalem Miejskim Nr 4. CH FORUM zostało patronem szpitalnej biblioteki i przez rok będzie o nią dbać oraz zbierać dla niej książki.

Uroczyste otwarcie Biblioteki Małego Pacjenta w Szpitalu Miejskim Nr 4 w Gliwicach miało bajkową oprawę. Razem z dziećmi animatorzy i przedstawiciele CH FORUM czytali bajki z serii przygód Słonia Elmera. Wszystkich rozbawił Konrad Kony” Czarkowski, komik, lalkarz i parodysta znany m.in. z programu „Mam Talent”. Jego „puppety”, czyli po polsku lalki, to zawsze gwarancja dobrej zabawy.

– Do biblioteczki pod naszym patronatem na bieżąco trafiać będą książki, które już zbieramy do specjal- nej urny. Mieści się ona przy wejściu głównym do centrum. Mile widziane są wszystkie książki, ale te przeznaczone dla najmłodszych pacjentów sprawią nam najwięcej radości – mówiła Alicja Suchańska- Królica, menedżer ds. administracji i marketingu gliwickiego FORUM.

 

Kliknij i pobierz informacje prasową