Na luźny i bardzo wesoły – bo przecież wciąż wakacyjny – piątkowy wieczór (31 sierpnia, godz. 18:00) zapraszają CH FORUM i Kabaret Zachodni. Występ jest częścią całomiesięcznego cyklu „Sierpień z kabaretami”.

Kabaret Zachodni powstał prawie wczoraj. To czwórka artystów, którzy kabaretem zaczęli zajmować się jeszcze w poprzednim wieku. Dwudziestym – dla jasności. Mężczyźni tworzyli wtedy jako kabaret Słuchajcie, a babeczka współtworzyła formację „Babeczki z rodzynkiem”. Ale to dawne dzieje –przedwczorajsze. Teraz w nowym, pełnym (obu płci) składzie ruszają w Polskę z nową energią i nową nazwą.

Wywodzą się i nieustannie działają w tzw. Zielonogórskim Zagłębiu Kabaretowym. Pojawiali się na wszystkich ważnych festiwalach kabaretowych i w wielu widowiskach telewizyjnych. Program kabaretu Zachodniego składa się ze skeczy i piosenek. Charakteryzuje go kreowanie zaskakujących sytuacji: pod-ryw na wózek z dzieckiem czy też niespodziewana wizyta Zygmunta Hajzera. Doświadczenie, talent ak-torski i umiejętność wejścia w bezpośredni kontakt z widzem sprawiają, że Zachodni zajdzie Wam w głowy. Grupę tworzą: Tomasz Łupak, Janusz Pietruszka, Jarosław Marek Sobański oraz nareszcie Karolina Kuras.

Piątkowa impreza nie jest biletowana, a wstęp na nią – podobnie jak na wszystkie poprzednie – wolny. Miejscem przedstawienia będzie nowy lokal Scena FORUM (I p., obok sklepu Martes Sport). Na wi-downi może zasiąść ok. 250 osób; pozostałe miejsca są stojące.

 

Kliknij i pobierz materiał prasowy