FESTIWAL „ULICZNICY” NA SCENIE FORUM
DISCO LIRYKO Z MARIUSHEM W CH FORUM
Już trzeci weekend z rzędu CH FORUM bawi się z Międzynarodowym Festiwalem Artystów Ulicy „Ulicznicy”. Tę edycję imprezy uświetnia cykl dedykowanych spektakli i pokazów na Scenie FORUM w ramach tzw. Objazdowego Domu Kultury. W najbliższy piątek (21 lipca, godz. 19:00) na Scenie FORUM publiczności zaprezentuje się Szymon Jachimek znany jako Mariush.
Jego recital to inteligentny i zabawny komentarz do popularności muzyki disco-polo w naszym kraju. Bez wulgarnych żartów i natrętnego szyderstwa Szymon Jachimek zaprasza widzów do lepszego świata, w którym disco bawi, a poezja… też bawi.
Podczas wieczoru z disco-liryko na scenie znajduje się sam Mariush oraz towarzyszący mu pianista Jan. Pomiędzy swoimi hitami („Czemu nie ma ciebie tu, krowa smutno robi mu” i wiele innych) Mariush dzieli się swoimi przemyśleniami na temat kobiet, pogody i życia w Ciechanowie. Jako że niewiele trzeba, aby stworzyć przebój disco, jeden z numerów jest całkowicie improwizowany na podstawie pomysłów zaproponowanych przez widownię. Bohaterem tej piosenki jest oczywiście kobieta, bo trudno wyobrazić sobie Mariusha i całą muzykę disco bez nieustannego wyznawania miłości do płci pięknej.
Przy okazji Festiwalu z CH FORUM można się też spotkać w sobotę (22 lipca) w pełnej atrakcji Alejce FORUM w Parku Chopina. Od 12:00 do 16:00 FORUM bawi tam i uczy zręczności w ramach warsztatów kreatywnych oraz kuglarsko-cyrkowych dla dzieci. Na najbliższe zajęcia zaprasza wraz z grupą Hapijama.
Festiwal „Ulicznicy” jest organizowany na zlecenie Samorządu Miasta Gliwice przez MANANA Production House Piotr Chlipalski.

Kliknij i pobierz materiał prasowy