Gliwice jest mecenasem Międzynarodowego Festiwalu Artystów Ulicy „Ulicznicy”, który co roku zamienia Gliwice w arenę widowiskowego show. I zaprasza w lipcowe weekendy do dedykowanej najmłodszym festiwalowej Alejki FORUM. Maluchy spędzą tu kreatywnie czas, wezmą udział w animacjach, a na warsztatach nauczą się przeróżnych sztuczek. Spotkają się także z praw-dziwą sztuką, podziwiając specjalnie przygotowane dla nich spektakle.

Alejka FORUM rozpoczyna działalność w pierwszą sobotę festiwalu (2 lipca). Będą działy się w niej niesamowite rzeczy pełne magii. Na pierwszy ogień idzie… ogień. Ale spokojnie, nikomu nie stanie się krzywda. Ogień w ilościach bezpiecznych o godz. 16:00 zaserwuje najmłodszym Fundacja Sztukmistrze, która przedstawi „Szafa Show”. Będą też grubaśna panda i zabawa bez ograniczeń.

Wcześniej, bo już od godz. 11:00, początek artystycznych warsztatów i twórczych animacji w wykonaniu Fabryki Kultury.

Niedziela należeć będzie z kolei do kuglarzy związanych z ekipą Hapijama Fun Art. Jej członkowie w lipcowe niedziele oswajać będą ulubioną, parkową przestrzeń festiwalową, tj. Park Chopina, i wychować tam młodą publiczność. Tacy z nich kuglarze. Także w niedzielę twórczo dzieciaki rozweselać będzie kolektyw Lufcik na Korbkę oraz jego przyjaciele: grupa CzujCzuj i Spruj to! I tak będzie co tydzień, do końca lipca. Dziecięcy afisz na kolejne weekendy wypełniony jest arcyciekawymi spektaklami polskich i zagranicznych artystów.

W programie:

9 lipca, sobota, 16.00: Bra(t)ri v Tricku – „Prasečí cirkus” (Czechy);
10 lipca, niedziela, 16.00: Teatr Barnaby – „Czerwony Kapturek”;
16 i 17 lipca, sob. i niedz., 16.00: Parparusza Wędrowna Wytwórnia Zdarzeń – „Ulica Dobrych Snów”;
23 lipca, sobota, 16.00: Lufcik na Korbkę – „Za siedmioma rzekami. Berybojka wodna”;
24 lipca, niedziela, 16.00: Olesia Voitsekhovska i Stanislav Voitsekhovskyi – „BAŁWANKI” (Ukraina);
30 lipca, sobota, 16.00; Alejka FORUM/ Stara Fabryka Drutu: Lufcik na Korbkę – „Przygody małego Beboka Papioka”;
31 lipca, niedziela, 16.00: I co było dalej – „Małe historie”.

Z okazji festiwalu „Ulicznicy” FORUM zaprasza też do podziwiania sztukmistrzów na terenie centrum. Uroczyście przedefilują oni przez nie w sobotę (2 lipca) o godz. 17:00. Pełny program festiwalu i informacje o nim znajdują się na stronie www.ulicznicy.pl

Kliknij i pobierz materiał prasowy