WYNIKI KONKURSU “wyremontujemy Twoje M.”

WYNIKI KONKURSU “wyremontujemy Twoje M.”

ONI JUŻ SZYKUJĄ SIĘ NA REMONT!

Zakładamy robocze ubrania, chwytamy w ręce narzędzia i zaczynamy ten remont! A nawet dwa remonty. Dwa, gdyż po przeanalizowaniu Waszych zgłoszeń i odwiedzeniu wybranych lokali, zdecydowaliśmy się pomóc w zmodernizowaniu dwóch mieszkań. Zgodnie z regulaminem konkursu „Forum wyremontuje Twoje „M” zobowiązaliśmy się tylko do jednego, ale skoro jest okazja i możliwości uczynić więcej dobra, robimy to z miłą chęcią.

U Pani Krystyny Pawluś nie tyle chodzi o sam remont, ile o poprawę komfortu codziennego życia. Przymierzamy się w jej mieszkaniu, w którym żyje z niepełnosprawnym synem, do zastąpienia niewygodnej wanny funkcjonalną kabiną. W tym celu przeorganizujemy łazienkę i przebudujemy instalacje. Zaproponujemy też lokatorom unowocześnienie systemu ogrzewania i zamontowanie gazowego. O wiele lepiej sprawdzi się – zdaniem naszych specjalistów – w położonym na parterze mieszkaniu.

Drugą z wytypowanych przez nas osób, Tomasza Ambrozika, życie zaskoczyło chorobą. Pan Tomasz zmuszony był przerwać prowadzony własnym sumptem remont i skupić się na powrocie do zdrowia. Rozgrzebany front robót w łazience pozostał, ale już go przejmujemy i wkrótce sprawa znajdzie szczęśliwy finał.

To wszystko możliwe dzięki konkursowi „Forum wyremontuje Twoje „M”, który ogłosiliśmy w wakacje. Otrzymaliśmy mnóstwo zgłoszeń, które wnikliwie przeanalizowaliśmy z pomocą partnerów konkursu: Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Gliwicach i Caritasem Diecezji Gliwickiej. Wraz z ich pracownikami socjalnymi odwiedzaliśmy mieszkania zakwalifikowane do ścisłego finału. Chcieliśmy się upewnić, czy pomoc jest uzasadniona, a planowany zakres prac możliwy, także z technicznego punktu widzenia.

Teraz zabieramy się do pracy i wyboru materiałów. Wspierać nas w tym będą budowlani partnerzy konkursu, gliwickie firmy: Art Ceramika i Buster (sieć PSB Profi). Skorzystamy też z rad konsultantki, którą w naszej akcji jest znana gliwicka architektka Agata Twardoch (Pracownia 44STO). Upiększyć wybrane „M” pomogą również najemcy CH FORUM: Carrefour, DUKA, Eurofirany oraz Home&You.

Tym z Państwa, z którymi nie spotkaliśmy się osobiście, bardzo dziękujemy za udział w konkursie. Wszystkie historie opisane w zgłoszeniach były dla nas równie ważne. Doceniamy to, że okazaliście nam Państwo duże zaufanie, dzieląc się z swoimi osobistymi sprawami. Zachęcamy do śledzenia wydarzeń i innych przedsięwzięć organizowanych przez CH FORUM. Jako podmiot społecznie odpowiedzialny często inicjujemy akcje prospołeczne, na których korzysta lokalna społeczność.

Życzymy wszelkiej pomyślności.